GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

MEHMET BAYRAKTUTAR | Genel Başkan

1958 yılında Kocaeli ili Yuvacık Kasabası'nda doğan Mehmet Bayraktutar, ilköğrenimini ve hafızlık kursunu da Yuvacık'ta tamamladı. Daha sonra İzmit İmam Hatip Lisesi bitiren Bayraktutar 1981 yılında İzmit Merkez Petrol Ofisi Camii İmam Hatibi olarak göreve başladı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Bayraktutar 24 yıl din görevlisi olarak hizmet verdi. 1990 yılında Kocaeli Din Görevlileri Derneği Yönetim Kuruluna seçilen Bayraktutar 1999 yılında Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı seçildi. 2000 yılında Kocaeli Diyanet-Sen İl Temsilcisi olarak başladığı sendikacılık hayatına sırasıyla 2002 yılında Şube Başkanı, 27 Mart 2005 ve 3 Şubat 2008 yılında yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Genel Sekreter seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ın vefatı üzerine Diyanet-Sen Genel Başkanlığını yürüttü. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkan, 17 Nisan 2011'de yapılan Memur-Sen Konfederasyonu Olağan Genel Kurulu seçimlerinde de Genel Mali Sekreter seçildi. 28 Şubat 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Diyanet-Sen Genel Başkanlığa seçildi ve halen bu görevini yürütmektedir. Bayraktutar evli ve 3 çocuk babasıdır.


OSMAN AYDIN | Genel Başkan Vekili

1957 yılında Erzurum iline bağlı Hasankale ilçesindedoğdu. Küçük yaşta hafızlık eğitimini tamamladı. İlkokulu Pasinler ilçesinde tamamladı.Pasinler Kur’an Kursu’nda talim-tecvit ve Arapçaokudu. 1974 yılında İstanbul Fatih Hırka-ı ŞerifKur’an Kursu’nda hıfzını kuvvetlendirmek ve Arapçasınıgeliştirmek amacıyla dersler aldı. Ortaokul, lise ve yüksek tahsilini İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında Eyüp’te Sofu Karaali Çavuş Camii’ndeMüezzin Kayyım olarak göreve başladı.Dülgerzade Kur’an Kursu’nda Aşere-Takrib -Tayyibe okudu ve 1985 yılında bu konularda dersvermeye başladı. Kur’an-ı Kerim’i Aşere-i Takribüzere yazdı. Aşere Kavaidi ve Takrib Kavaidi olarakiki eseri bulunmaktadır.2000 yılında İstanbul Eyüp Hicret Camii’neİmam-Hatip olarak tayin edildi. 2001 yılında EminönüYeni Camii İmam Hatipliği’ne getirildi. Sendikanın ilk kurucularından olan Osman Aydın 1998-2002 yıllarında Mali İşlerden Sorumlu Genel Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.2002 yılında başladığı İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığı görevini 2015 yılına kadar devam ettirdi. Sendikacılığınyanı sıra talebelik yıllarından beri siviltoplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan Aydın, Merhum Genel Başkan Ahmet Yıldız ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti Gazi Osman Paşa Şubesi ve Eyüp Din Görevlileri Derneği’nde de aktif görev aldı. 28 Şubat-1 Mart 2015’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimleri sonucu Genel Başkan Vekili seçildi. Aydın halen bu görevini sürdürmektedir.


HACIBEY ÖZKAN | Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilat)

1963 yılında Trabzon İli, Akçaabat İlçesinde doğan Hacibey Özkan İlköğretimini Akçaabat'ta tamamladı. 1980-81 döneminde Trabzon İmam Hatip Lisesini bitirdi. 2007 yılında Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisan Programını tamamladı. 1982-2008 yıllarında Akçaabat, Çarşamba ve Samsun merkezde İmam Hatiplik ve fahri olarak da Kur'an Kursu Öğreticiliği yaptı. İmam Hatipliğin yanı sıra Samsun ve Çarşamba Din Görevlileri Derneği Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürüttü. 1999 yılında başladığı sendikacılık hayatına sırasıyla Samsun 1 Nolu Şube Başkanlığı, 3 Şubat 2008 yılında yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Genel Teşkilatlanma Sekreteri seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ın vefatı üzerine yeniden düzenlenen yönetim kurulu görev dağılımında Diyanet-Sen Genel Sekreterliğini yürüttü. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda ise Diyanet-Sen Genel Sekreterliğine seçildi. Tüzük tadil kongresinde Genel Başkan Vekili unvanı verildi. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu) seçildi. Halen bu görevi yürütmekte olan Özkan evli ve 4 çocuk babasıdır.


MEHMET ALİ OMURCA | Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

01.06.1965'te Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Baklan Kuyucak Köyünde dünyaya geldi. 1976 yılında ilköğrenimini köyünde tamamladıktan sonra Uşak Karahallı'da Hafız Mustafa Tezcan Hoca Efendi'den Kur'an-ı Kerim eğitimi aldı. 1978 yılında Denizli Merkez İmam Hatip Lisesi'nde ortaokul eğitimine başladı. Ardından Denizli Çivril İmam Hatip Lisesi'ni ve Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat önlisans programını bitirdi. 1986'da İmam Hatip'ten mezun olduktan sonra aynı yıl ilk görev yeri olan Denizli Merkez Sümerbank Fabrika Camii'ne İmam-Hatip olarak atandı. Askerliğini tamamladıktan sonra Denizli'de görevine devam etti. Milli Gençlik Vakfı, Ensar Vakfı, İlim Kültür ve Sanat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Anadolu Gençlik Derneği'nde çeşitli görevlerde bulundu ve Denizli Din Görevlileri Dernek Başkanlığı yaptı. 2002 yılında başlamış olduğu sendikal yaşamına 19 Eylül 2010 tarihinde Denizli Diyanet-Sen Şube Başkanı olarak devam etti. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda ise Diyanet-Sen Genel Mali Sekreterliğine seçildi. 28 Şubat 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Mali İşlerden Sorumlu) seçildi ve halen bu görevini yürütmektedir. Omurca evli ve 4 çocuk babasıdır.


CEBRAİL YAKIŞIR | Genel Başkan Yardımcısı (Basın-İletişim)

03.03.1977'de Bitlis Merkez'de dünyaya geldi. İlköğrenimini Bitlis Merkez Kurtuluş İlkokulu'nda tamamladı. 1994 yılında Bitlis İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1998 yılında Yüzüncüyıl Üniversitesi İlahiyat M.Y.O'dan, 1999-2003 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümden mezun oldu. 1998-2000 yılları arasında farklı ilköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında vekil öğretmenlik yaptı.2003 yılında Bitlis Merkez Ilıca Köyüne İmam Hatip olarak atandı. Daha sonra Merkez Sultaniye Camii'nde Müezzin Kayyım olarak görev yapmaya başladı. Aynı zamanda Bitlis İmam Hatip Lisesi'nde Mesleki derslere girdi. Özel Bitlis Sürücü Kursu'nda Trafik ve Çevre Dersleri verdi. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldı. 2003 yılında Bitlis İmam Hatip Liseleri Mezunlar ve Mensupları Derneği'nin Kurucu Başkanlığını ve Doğu Anadolu Bölgesi Önder (İmam-Hatip Mezun ve Mensuplar Derneği) Temsilciliğini yapmaktadır. 2007 yılında 16 üyesi olan Bitlis Diyanet-Sen İl Temsilciliği'ne atandı. Üç aylık ekip çalışması ile üye sayısını 435 çıkararak 2008 yılında Bitlis Diyanet-Sen Şubesi'nin ilk kongresinde Şube Başkanı seçildi. 2009 yılında ise Bitlis Memur-Sen İl Temsilcisi oldu. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda Diyanet-Sen Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterliğine seçildi. Tüzük tadilat kongresinden sonra Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) ünvanını aldı. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu) seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. THK Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden “Etik Liderlik” tez çalışması ile yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede “Kamuda Sendikalaşma”çalışması ile doktoraya devam etmektedir. Yakışır, bilgisayar, İngilizce, Diş Hekimliği, Trafik ve Çevre Öğreticiliği sertifikaları sahibidir ve Arapça, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.


MEHMET YAMAN | Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

1962 yılında Konya' da doğdu. İmam Hatip Lisesini 1980-1981 yılında Konya' da bitirdi.1986-87 yılında AÖF İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1982-1991 yılları arasında Hadim'de,1991-2008 yılları arasında Konya Meram'da imam hatip olarak görev yaptı. Askerliğini Van'da Asteğmen olarak tamamladı. Konya din görevlileri vakfı kurucular kurulu görev, Din Görevlileri Derneği'nde yöneticilik ve üyelik, Diyanet-Sen Konya Kurucular Kurulu Şube Yönetimi ve Şube Başkanlığı görevini yaptı. 2008 yılında Konya Diyanet-Sen 1 nolu Şube Başkanı iken Diyanet-Sen Olağan Genel Seçimlerinde Diyanet-Sen Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri olarak seçildi. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda yine aynı göreve seçildi. Tüzük tadilat kongresinden sonra Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) unvanını aldı. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde ise Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu) seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. Yaman evli ve 2 evlat babasıdır.

ALİ GÜZELDAL | Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

03.11.1960 yılında Trabzon’un Araklı İlçesi Erenler Beldesi’nde dünyaya gelen Ali Güzeldal, ilkokulu köyünde tamamladı. Sakarya İmam Hatip Lisesi’nde başladığı ortaokul ve lise eğitimini 1980’de tamamladı. 1981 yılında Sakarya Merkez Kayalar Köyü’ne İmam Hatip olarak atandı. 6 yıl burada görev yaptıktan sonra Sakarya Merkez Sarıkışla Camisine atandı. 2017 yılında merkez Mithatpaşa Ulucamisi’ne atandı. Din görevlisi olmanın yanında sivil toplum örgütlerinde de aktif görev alan Güzeldal, uzun yıllar Adapazarı Din Görevlileri Derneği yönetiminde yer aldı. 17 yıl Türkiye Güreş Federasyonu’nda Milli Güreş Hakemliği yaptı. 2000’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans programını bitirdi. Sendikacılığa Diyanet-Sen Sakarya Şube Sekreterliği ile başlayan Güzeldal 9 yıl şube başkanlığı yaptı. Güzeldal son 4 yılda aynı zamanda Memur-Sen İl Başkanvekilliği görevini de yürüttü. 28.02.2015’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Hacı Bayram Gür’ün Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yeniden göreve başlaması dolayısıyla yedek yönetim kurulu üyesi olan Ali Güzeldal 02.05.2018’de Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu) görevine başladı. Güzeldal evli ve 3 evlat sahibidir.

 
3WTURK CMS v8.0