GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

MEHMET BAYRAKTUTAR | Genel Başkan

1958 yılında Kocaeli ili Yuvacık Kasabası'nda doğan Mehmet Bayraktutar, ilköğrenimini ve hafızlık kursunu da Yuvacık'ta tamamladı. Daha sonra İzmit İmam Hatip Lisesi bitiren Bayraktutar 1981 yılında İzmit Merkez Petrol Ofisi Camii İmam Hatibi olarak göreve başladı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Bayraktutar 24 yıl din görevlisi olarak hizmet verdi. 1990 yılında Kocaeli Din Görevlileri Derneği Yönetim Kuruluna seçilen Bayraktutar 1999 yılında Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı seçildi. 2000 yılında Kocaeli Diyanet-Sen İl Temsilcisi olarak başladığı sendikacılık hayatına sırasıyla 2002 yılında Şube Başkanı, 27 Mart 2005 ve 3 Şubat 2008 yılında yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Genel Sekreter seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ın vefatı üzerine Diyanet-Sen Genel Başkanlığını yürüttü. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkan, 17 Nisan 2011'de yapılan Memur-Sen Konfederasyonu Olağan Genel Kurulu seçimlerinde de Genel Mali Sekreter seçildi. 28 Şubat 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Diyanet-Sen Genel Başkanlığa seçildi ve halen bu görevini yürütmektedir. Bayraktutar evli ve 3 çocuk babasıdır.


MEHMET ALİ GÜLDEMİR | Genel Sekreter

2 Şubat 1971’de Bolu Gerede’de doğdu. İlköğrenimini Zonguldak’ta bitirdikten sonra hafızlık eğitimini Yeniçağa Kur’an Kursu’nda tamamladı. Gerede İmam Hatip Lisesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans programını tamamladı. 1997 yılında İmam Hatip olarak göreve başladı. Bolu merkez Karaçayır Cami İmam Hatibi olarak görev yaparken Diyanet-Sen Bolu İl Teşkilatında sendikacılık hayatına başladı. Sırasıyla yönetim kurulu üyesi, il temsilcisi ve şube başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi, Diyanet-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etti. Memur-Sen İl Temsilciliği yaptığı 2005-2008 yıllarında Memur-Sen Toki ile anlaşma yaparak 348 Konut, cami ve alışveriş merkezinin bulunduğu projeyi gerçekleştirdi. 2 Şubat 2008’de yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız’ın vefatı üzerine yeniden düzenlenen yönetim kurulu görev dağılımında Diyanet-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreterliğini yürüttü. 12 Şubat 2011’de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu’nda ise Diyanet-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreterliğine seçildi. 2015-2018 yılları arasında Yargıtay Başkanlığı’nda din görevlisi olarak çalıştı. Bu sürede Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans Programını bitirdi. 19 Ocak 2019’da gerçekleştirilen Diyanet-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Sekreter olarak seçildi. Halen bu görevi yürütmekte olan Güldemir evli ve Fatih ve Yusuf İslam adında 2 çocuk babasıdır.


HACIBEY ÖZKAN | Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilat)

1963 yılında Trabzon İli, Akçaabat İlçesinde doğan Hacibey Özkan İlköğretimini Akçaabat'ta tamamladı. 1980-81 döneminde Trabzon İmam Hatip Lisesini bitirdi. 2007 yılında Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisan Programını tamamladı. 1982-2008 yıllarında Akçaabat, Çarşamba ve Samsun merkezde İmam Hatiplik ve fahri olarak da Kur'an Kursu Öğreticiliği yaptı. İmam Hatipliğin yanı sıra Samsun ve Çarşamba Din Görevlileri Derneği Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürüttü. 1999 yılında başladığı sendikacılık hayatına sırasıyla Samsun 1 Nolu Şube Başkanlığı, 3 Şubat 2008 yılında yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Genel Teşkilatlanma Sekreteri seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ın vefatı üzerine yeniden düzenlenen yönetim kurulu görev dağılımında Diyanet-Sen Genel Sekreterliğini yürüttü. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda ise Diyanet-Sen Genel Sekreterliğine seçildi. Tüzük tadil kongresinde Genel Başkan Vekili unvanı verildi. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu) seçildi. Halen bu görevi yürütmekte olan Özkan evli ve 4 çocuk babasıdır.


MEHMET ALİ OMURCA | Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

01.06.1965'te Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Baklan Kuyucak Köyünde dünyaya geldi. 1976 yılında ilköğrenimini köyünde tamamladıktan sonra Uşak Karahallı'da Hafız Mustafa Tezcan Hoca Efendi'den Kur'an-ı Kerim eğitimi aldı. 1978 yılında Denizli Merkez İmam Hatip Lisesi'nde ortaokul eğitimine başladı. Ardından Denizli Çivril İmam Hatip Lisesi'ni ve Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat önlisans programını bitirdi. 1986'da İmam Hatip'ten mezun olduktan sonra aynı yıl ilk görev yeri olan Denizli Merkez Sümerbank Fabrika Camii'ne İmam-Hatip olarak atandı. Askerliğini tamamladıktan sonra Denizli'de görevine devam etti. Milli Gençlik Vakfı, Ensar Vakfı, İlim Kültür ve Sanat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Anadolu Gençlik Derneği'nde çeşitli görevlerde bulundu ve Denizli Din Görevlileri Dernek Başkanlığı yaptı. 2002 yılında başlamış olduğu sendikal yaşamına 19 Eylül 2010 tarihinde Denizli Diyanet-Sen Şube Başkanı olarak devam etti. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda ise Diyanet-Sen Genel Mali Sekreterliğine seçildi. 28 Şubat 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Mali İşlerden Sorumlu) seçildi ve halen bu görevini yürütmektedir. Omurca evli ve 4 çocuk babasıdır.


CEBRAİL YAKIŞIR | Genel Başkan Yardımcısı (Basın-İletişim)

1977 yılında Bitlis’te dünyaya geldi. İlköğrenimini Bitlis Merkez Kurtuluş İlkokulu'nda tamamladı. 1994 yılında Bitlis İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1998 yılında Yüzüncüyıl Üniversitesi İlahiyat M.Y.O'dan, 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümden mezun oldu. 2003 yılında Bitlis Merkez Ilıca Köyüne İmam Hatip olarak atandı. Daha sonra Merkez Sultaniye Camii'nde Müezzin Kayyım olarak görev yapmaya başladı. Aynı zamanda Bitlis İmam Hatip Lisesi'nde Meslek derslerine girdi. MGV ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 2003 yılında Bitlis İmam Hatip Liseleri Mezunlar ve Mensupları Derneği'nin Kurucu Başkanlığını yaptı. Doğu Anadolu Bölgesi Önder koordinatörlüğünü yaptı. 2007 yılında 16 üyesi olan Bitlis Diyanet-Sen İl Temsilciliği'ne atandı. Üç aylık ekip çalışması ile üye sayısını 435 çıkararak 2008 yılında Bitlis Diyanet-Sen Şubesi'nin ilk kongresinde Şube Başkanı seçildi. 2009 yılında ise Bitlis Memur-Sen İl Temsilcisi oldu. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda Diyanet-Sen Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterliğine seçildi. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu) seçildi. 19 Ocak 2019’da yapılan 6. Olağan genel kurul seçimlerinde tekrar aynı göreve seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. Yakışır, THK Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Gelişim Üniversitesi İşletme Bölümü’nde “Etkileşimci Karizmatik Liderliğin Çalışanların Memnuniyeti Üzerinde Etkileri” konulu tez çalışması ile doktorasına devam etmektedir. Yakışır, Arapça, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


MEHMET YAMAN | Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme)

1962 yılında Konya' da doğdu. İmam Hatip Lisesini 1980-1981 yılında Konya' da bitirdi.1986-87 yılında AÖF İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1982-1991 yılları arasında Hadim'de,1991-2008 yılları arasında Konya Meram'da imam hatip olarak görev yaptı. Askerliğini Van'da Asteğmen olarak tamamladı. Konya din görevlileri vakfı kurucular kurulu görev, Din Görevlileri Derneği'nde yöneticilik ve üyelik, Diyanet-Sen Konya Kurucular Kurulu Şube Yönetimi ve Şube Başkanlığı görevini yaptı. 2008 yılında Konya Diyanet-Sen 1 nolu Şube Başkanı iken Diyanet-Sen Olağan Genel Seçimlerinde Diyanet-Sen Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri olarak seçildi. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda yine aynı göreve seçildi. Tüzük tadilat kongresinden sonra Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) unvanını aldı. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde ise Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu) seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. Yaman evli ve 2 evlat babasıdır.

ALİ GÜZELDAL | Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

03.11.1960 yılında Trabzon’un Araklı İlçesi Erenler Beldesi’nde dünyaya gelen Ali Güzeldal, ilkokulu köyünde tamamladı. Sakarya İmam Hatip Lisesi’nde başladığı ortaokul ve lise eğitimini 1980’de tamamladı. 1981 yılında Sakarya Merkez Kayalar Köyü’ne İmam Hatip olarak atandı. 6 yıl burada görev yaptıktan sonra Sakarya Merkez Sarıkışla Camisine atandı. 2017 yılında merkez Mithatpaşa Ulucamisi’ne atandı. Din görevlisi olmanın yanında sivil toplum örgütlerinde de aktif görev alan Güzeldal, uzun yıllar Adapazarı Din Görevlileri Derneği yönetiminde yer aldı. 17 yıl Türkiye Güreş Federasyonu’nda Milli Güreş Hakemliği yaptı. 2000’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans programını bitirdi. Sendikacılığa Diyanet-Sen Sakarya Şube Sekreterliği ile başlayan Güzeldal 9 yıl şube başkanlığı yaptı. Güzeldal son 4 yılda aynı zamanda Memur-Sen İl Başkanvekilliği görevini de yürüttü. 28.02.2015’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Hacı Bayram Gür’ün Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yeniden göreve başlaması dolayısıyla yedek yönetim kurulu üyesi olan Ali Güzeldal 02.05.2018’de Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu) görevine başladı. Güzeldal evli ve 3 evlat sahibidir.

 
3WTURK CMS v8.0