GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

ALİ YILDIZ | Genel Başkan

1973 yılında Çorum Merkeze bağlı Şendere Köyü’nde doğan Ali Yıldız İlköğrenimini köyünde tamamladı. Hafızlığını Çorum Merkez Hıdırlık Kur’an Kursu’nda tamamlayarak 1995 yılında Çorum İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında İlahiyat Önlisansı daha sonra da Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 1997 yılında Çorum Sungurlu İlçesinde İmam-Hatip olarak göreve başlayan Yıldız, Sungurlu Diyanet-Sen’in de kurucularındandır. 2005-2010 yılları arasında Memur-Sen Sungurlu İlçe Temsilciliği de yapan Yıldız, 2010 yılında Çorum Merkeze atandı. 2012 yılında yapılan Diyanet-Sen Çorum Şubesi 3. Olağan Kongresi’nde Şube Başkanlığına seçildi ve 2020 yılına kadar yapılan şube kongrelerinde güven tazelerek bu görevine devam etti. 27 Haziran 2019 tarihinde yapılan Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği seçimlerinde ise Memur-Sen İl Temsilcisi seçildi. Sendikal çalışmalarının yanında;1995-2010 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin çeşitli kademelerinde de görev yapan Yıldız, 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurulu’nda Diyanet-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. 13 Ocak 2022’de yapılan yönetim kurulu toplantısında Diyanet-Sen Genel Başkanlığı’na seçildi. 18 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek Diyanet-Sen Genel Başkanlığı’na seçilen Yıldız halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


neslibeyozkan

NESLİBEY ÖZKAN | Genel Sekreter 

25 Ocak 1962 yılında Erzurum-İspir Mülk Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. 1974 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde hafızlığını tamamladı.1976 yılında İstanbul Fatih Hırka-i Şerif Kur’an Kursu’nda Talim ve Tashih-i Huruf dersleri yanında İstanbul’un seçkin hocalarından Arapça dersleri aldı. Orta öğrenimini 1984 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.1997 yılında İstanbul Bağcılar Merkez Camisi’ne atandı. 1998 yılında kurulan (DİN GÖR SEN) Sendikasının çalışmalarına aktif olarak katıldı. Din-Gör-Sen ve Din-Bir-Sen’in birleşmesinden sonra Diyanet-Sen İstanbul 3’nolu şubesiyi kurdu. 2003 yılında İlahiyat Önlisans proğramını bitirdi. Diyanet-Sen Kurucu Genel Başkanı Av. Ahmet Yıldız’ın 2010 yılında vefat etmesi nedeniyle Genel Merkez Yönetim Kurulu 1. yedek üyesi olarak Genel Merkez yönetiminde bir yıl Eğitim Sekreteri olarak görev yaptı. Daha sonra Diyanet-Sen İstanbul 3’nolu Şube Başkanlığına tekrardan seçildi. 2014 yılında yapılan 4.Olağan kurulda güven tazeledi. 2015 yılında gerçekleştirilen Diyanet-Sen Genel Merkez 5.Olağan Genel Kurulu’nda Diyanet-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine seçildi. 2018 tarihinde yapılan 5.Olağan kurulda güven tazeleyerek yeniden şube başkanı seçildi. Bağcılar Müftülüğü İmtihan ve Hutbe Komisyonu üyeliği, Türkiye Diyanet Vakfı Bağcılar Şube Başkan Yardımcısı (Bağımder) Bağcılar İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Bağcılar İlim Yayma, İHH ve Tügva İstişare Kurulu üyeliği, Bağcılar Ensar Vakfı Şube kurucu üyeliği, Bağcılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Mütevelli Heyeti, Bağcılar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Bağcılar Din Görevlileri Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yapmıştır. Aynı zamanda Baş İmam Hatip olan Özkan’ın yayınlanmış hutbeleri ve sorulu cevaplı Dini Bilgiler Kitabı ve Kur’an Elifbası bulunmaktadır. Neslibey Özkan 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, 13 Ocak 2022’de yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. 18 Ocak 2023’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda Diyanet-Sen Genel Sekreteri olarak seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. Özkan evli ve iki çocuk babasıdır.


İRFAN KAŞIKCIOĞLU | Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

1971 yılanda Kayseri İli Yahyalı İlçes’inde doğdu. İlkokul, ortaokul ve İmam Hatip Lisesi’ni aynı ilçede tamamladı. İlahiyat Fakültesi Önlisans bölümünü bitirdi. 1992 yılında Pınarbaşı ilçesine bağlı Aşağıborandere Köyü’ne imam hatip olarak atandı. Din-Gör-Sen Pınarbaşı İlçe Kurucu Başkanı ve Diyanet-Sen ilçe temsilcisi olarak 4 yıl görev yaptı. 2004 yılında Kayseri Melikgazi İlçe Müftülüğü Simiten Elmaağaçlı Camisi’ne müezzin olarak atandı. Daha sonra İl Müftülük Sitesi Hacı Ahmet Özkan Camisi’ne imam hatip olarak geçt. 2005 yılında Diyanet-Sen Melikgazi İlçe Temsilciliğine getirildi. 2006 yılında yapılan Diyanet-Sen Kayseri Şube genel kurulunda şube sekreteri olarak seçildi. 2008 yılında Diyanet-Sen Kayseri Şube Başkanlığı’na seçildi ve yapılan şube genel kurul seçimlerinde güven tazeleyerek görevine devam etti. Aynı zamanda Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliğini de yürüttü. Kaşıkçıoğlu Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu ve Derneği Başkan Vekili olarak da çalıştı. Halen bu görevlerine devam etmektedir. 13 Ocak 2022 tarihinde yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. 18 Ocak 2023 tarihinde yapılan Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyen Kaşıkçıoğlu halen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevline devam etmektedir. Kaşıkçıoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.


nazifkaracoban

NAZİF KOCAÇOBAN | Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

1962 yılında Kütahya Merkez Akoluk Köyü’nde dünyaya gelen Nazif Kocaçoban İlkokulu köyünde bitirdikten sonra 1975-76 yıllarında Molla Bey Kur’an Kursu’na devam etmiş 1977 yılında başladığı Kütahya İmam Hatip Lisesini 1984 yılında tamamlamıştır. 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Ön Lisans, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ön Lisans Bölümlerini bitirmiştir. Diyanet-Sen Kurucu üyesi olan Kocaçoban 2002 yılında başladığı sendikal hayatına 2004 yılında Diyanet-Sen’in yetkiyi almasından sonra 7 dönem Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanlığını yürütmüştür. Kocaçoban ayrıca 2005’ten bu yana KÜSİDAP (Kütahya Sivil Dayanışma Derneği Başkanlığını, 2008’den itibaren Kütahya Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığını, Diyanet Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliğini ve Kütahya Dini İhtisas Merkezi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğini ve Kütahya Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğini 2023 yılına kadar yürütmüştür. 2016’da kurulan Meydan Aşevi Vakfı Kurucu Başkanlığını halen yürütmektedir. 1989’dan bu yana Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam hatip olarak çeşitli camilerde görev yapan ve son olarak Kütahya Merkez Hatuniye Camii’nde imam hatiplik mesleğine devam eden Kocaçoban 18 Ocak 2023’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçilmiştir. Halen bu görevi yürüten Kocaçoban evli ve 3 çocuk babasıdır.


omerevsen_1

ÖMER EVSEN | Genel Başkan Yardımcısı (Basın-İletişim)

1975 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve Orta Okulu Diyarbakır’da okudu. Liseyi Diyarbakır İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda Dicle Üniversitesi Tarım MYO Tohumculuk Teknolojisi mezunudur. 1997 yılında Diyarbakır Dicle ilçesinde İmam Hatip olarak başladığı görevine Diyarbakır Bağlar ilçesinde devam etti. Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi kurucu heyetinde olup, birçok sivil toplum kuruluşunun kuruluş aşamasında görev almış ve halen faal olarak görevine devam etmektedir. Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları Oluşumu Başkanlığı, Yeşilay kurucusu ve farklı birimlerinde görevler, Din Görevlileri Derneği kurucusu ve Yeşil Yıldız Derneği kurucusu olarak faaliyetlerde bulunmuştur. İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şubesi İstişare Heyeti üyesidir. 2000 yılında başladığı sendikacılık hayatına 2008 yılından itibaren Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı olarak devam etti. 18 Ocak 2023’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurul seçimlerinde Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi ve halen bu görevini sürdürmektedir. Yerel ve Ulusal gazetelere günlük yazılar yazan Evsen, 3 yıl boyunca Yeni Söz Gazetesi’nde ve halen Diriliş Postası Gazetesi’nde köşe yazısı yazmaktadır. Evsen evli ve bir kız çocuk babasıdır.


hasanurhan

HASAN URHAN | Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme)

Hatay ili Yayladağı ilçesine bağlı Topraktutan Köyü’nde doğan Hasan Urhan ilköğrenimini kendi köyünde, ortaokul ve liseyi Yayladağı İmam Hatip Lisesi, kısmen Adana İmam Hatip Lisesi’nde okuyarak 1985 yılında mezun oldu. 1985 yılında kayıt yaptırdığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden ayrıldı. 1993’te Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden lisans diploması aldı. 1986 yılında Yayladağı ilçesinde imam hatip olarak göreve başladı. 1987 yılında Kuran Kursu Öğreticisi olarak atandı. Hafızlık Kur’an Kursu’nda 1988 yılından itibaren yöneticilik yaptı. 2000-2004 yılları arasında Fransa’da din görevlisi ve DİTİB Başkanlığı yaptı. 4 dönem Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanlığı, 2 dönem de Memur-Sen İl Temsilciliği görevlerini yürüten Urhan, Hatay’da birçok STK ve gönüllü kuruluşlarda görev aldı. Urhan 18 Ocak 2023’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı seçildi ve halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

kerimalptekin_1

KERİM ALPTEKİN | Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

1975 yılında Ordu ilinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1996 yılında vekil olarak başladığı İmam Hatiplik görevinin yanı sıra Ordu’da bir çok sivil toplum platformu dil ve edebiyat derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Turizm Otelcilik (Önlisans), İlahiyat (Önlisans), İktisat (Lisans), Yönetim Organizasyon (Yüksek Lisans) bölümlerini okudu. Yüksek lisans konusu, 2010 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilat yasasının çıkmasında sendikaların etkisi hakkındadır. Kutsal Çizgi (İslam’ın diğer semavi dinlerden ve beşeri sistemlerden farkı) ve Cennetin Beklediği İnsan (İbadetlerin toplum hayatına sosyolojik yansımaları) yayınladığı kitaplarıdır. Ayrıca İslam medeniyetinde sanat, estetik, edebiyat, sivil toplum, sosyal medya, modernizm, özgürlük, müzik, teşhir toplumu, kamusal alanda dindarlığın görünümü, dinler tarihi, yeni dini akımlar, deizm, transhümanizm gibi modern dönemlerin ortaya çıkardığı birçok kavram ve sorun hakkında yazdığı makale ve kitap tahlilleri Diyanet, Tezkire, Yeni Şafak kitap eki gibi ulusal dergilerde ve dünyabizim, dibace.net gibi kültür, sanat, düşünce ve edebiyat sitelerinde yayınlanmıştır. Sendikacılığa 2016 yılında başlayan Alptekin 6 yıl boyunca Ordu 1 Nolu Şube Başkanlığı görevini yapmıştır. 18 Ocak 2023’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir. Alptekin evli ve iki çocuk babasıdır.

 
3WTURK CMS v8.0