GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

ALİ YILDIZ | Genel Başkan

1973 yılında Çorum Merkeze bağlı Şendere Köyü’nde doğan Ali Yıldız İlköğrenimini köyünde tamamladı. Hafızlığını Çorum Merkez Hıdırlık Kur’an Kursu’nda tamamlayarak 1995 yılında Çorum İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında İlahiyat Önlisansı daha sonra da Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 1997 yılında Çorum Sungurlu İlçesinde İmam-Hatip olarak göreve başlayan Yıldız, Sungurlu Diyanet-Sen’in de kurucularındandır. 2005-2010 yılları arasında Memur-Sen Sungurlu İlçe Temsilciliği de yapan Yıldız, 2010 yılında Çorum Merkeze atandı. 2012 yılında yapılan Diyanet-Sen Çorum Şubesi 3. Olağan Kongresi’nde Şube Başkanlığına seçildi ve 2020 yılına kadar yapılan şube kongrelerinde güven tazelerek bu görevine devam etti. 27 Haziran 2019 tarihinde yapılan Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği seçimlerinde ise Memur-Sen İl Temsilcisi seçildi. Sendikal çalışmalarının yanında;1995-2010 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin çeşitli kademelerinde de görev yapan Yıldız, 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurulu’nda Diyanet-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. 13 Ocak 2022’de yapılan yönetim kurulu toplantısında Diyanet-Sen Genel Başkanlığı’na seçildi. Yıldız evli ve dört çocuk babasıdır.


HACIBEY ÖZKAN | Genel Sekreter 

1963 yılında Trabzon İli, Akçaabat İlçesinde doğan Hacibey Özkan İlköğrenimini Akçaabat'ta tamamladı. 1981 yılında Trabzon İmam Hatip Lisesini bitirdi. 2007 yılında Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisan Programını tamamladı. 1982-2008 yıllarında Akçaabat, Çarşamba ve Samsun merkezde İmam Hatiplik ve fahri olarak da Kur'an Kursu Öğreticiliği yaptı. İmam Hatipliğin yanı sıra Samsun ve Çarşamba Din Görevlileri Derneği Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürüttü. 1999 yılında kurucu üye olarak başladığı sendikacılık hayatına Samsun 1 Nolu Şube Başkanı olarak devam etti. 3 Şubat 2008 yılında yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Genel Teşkilatlanma Sekreteri seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde DiyanetSen Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ın vefatı üzerine yeniden düzenlenen yönetim kurulu görev dağılımında Diyanet-Sen Genel Sekreterliğini yürüttü. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda ise Diyanet-Sen Genel Sekreterliğine seçildi. Tüzük tadil kongresinde Genel Başkan Vekili unvanı verildi. 28 Şubat -1 Mart 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu) seçildi. 19 Ocak 2019’da yapılan 6. Olağan Genel Kurul seçimlerinde Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu) görevine tekrar seçildi. 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurul Seçimlerinde ise Genel Sekreter olarak seçildi. Halen bu görevi yürütmekte olan Özkan evli ve 4 çocuk babasıdır.


İRFAN KAŞIKCIOĞLU | Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilat)

1971 yılanda Kayseri İli Yahyalı İlçes’inde doğdu. İlkokul, ortaokul ve İmam Hatip Lisesi’ni aynı ilçede tamamladı. İlahiyat Fakültesi Önlisans bölümünü bitirdi. 1992 yılında Pınarbaşı ilçesine bağlı Aşağıborandere Köyü’ne imam hatip olarak atandı. Din-Gör-Sen Pınarbaşı İlçe Kurucu Başkanı ve Diyanet-Sen ilçe temsilcisi olarak 4 yıl görev yaptı. 2004 yılında Kayseri Melikgazi İlçe Müftülüğü Simiten Elmaağaçlı Camisi’ne müezzin olarak atandı. Daha sonra İl Müftülük Sitesi Hacı Ahmet Özkan Camisi’ne imam hatip olarak geçti. 2005 yılında Diyanet-Sen Melikgazi İlçe Temsilciliğine getirildi. 2006 yılında yapılan Diyanet-Sen Kayseri Şube genel kurulunda şube sekreteri olarak seçildi. 2008 yılında Diyanet-Sen Kayseri Şube Başkanlığı’na seçildi ve yapılan şube genel kurul seçimlerinde güven tazeleyerek görevine devam etti. Aynı zamanda Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliğini de yürüttü. Kaşıkçıoğlu Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu ve Derneği Başkan Vekili olarak da çalıştı. Halen bu görevlerine devam etmektedir. Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir’in 7 Ocak 2022 tarihinde genel başkanlıktan istifası üzerine birinci yedek üye olarak genel merkez yönetim kuruluna davet edildi. 13 Ocak 2022 tarihinde yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Kaşıkçıoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.


NESLİBEY ÖZKAN | Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

25 Ocak 1962 yılında Erzurum-İspir Mülk Köyü’nde doğdu. İlk öğrenimini köyünde okudu. 1974 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde hafızlığını tamamladı.1976 yılında İstanbul Fatih Hırka-i Şerif Kur’an Kursu’nda Talim ve Tashih-i Huruf dersleri yanında İstanbul’un seçkin hocalarından Arapça dersleri aldı. Orta öğrenimini 1984 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.1997 yılında İstanbul Bağcılar Merkez Camisi’ne atandı. 1998 yılında kurulan (DİN GÖR SEN) Sendikasının çalışmalarına aktif olarak katıldı. Din-Gör-Sen ve Din-Bir-Sen’in birleşmesinden sonra Diyanet-Sen İstanbul 3’nolu şubesini kurdu. 2003 yılında İlahiyat Önlisansı bitirdi. Diyanet-Sen Genel Merkez’de Yönetim Kurulu Üyeliği (Eğitim Sekreteri) olarak bir yıl görev yaptı. 2010 yılında yeniden Diyanet-Sen İstanbul 3’nolu Şube Başkanı oldu.2014 yılında yapılan 4.Olağan kurulda güven tazeledi. 2015 tarihinde yapılan Diyanet Sen Genel Merkez 5.Olağan kurulunda Mehmet Ali Güldemir’in listesinden Diyanet-Sen Genel Merkez denetleme kurulu üyeliğine seçildi. 2018 tarihinde yapılan 5.Olağan kurulda güven tazeleyerek yeniden şube başkanı seçildi. Bağcılar Müftülüğü İmtihan ve Hutbe Komisyonu üyeliği, Türkiye Diyanet Vakfı Bağcılar Şube Başkan Yardımcısı (Bağımder) Bağcılar İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Bağcılar İlim Yayma, İHH ve Tügva İstişare Kurulu üyeliği, Bağcılar Ensar Vakfı Şube kurucu üyeliği, Bağcılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Mütevelli Heyeti, Bağcılar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Bağcılar Din Görevlileri Denek Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yapmıştır. Neslibey Özkan 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, 13 Ocak 2022’de yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Özkan evli ve iki çocuk babasıdır.


CEBRAİL YAKIŞIR | Genel Başkan Yardımcısı (Basın-İletişim)

1977 yılında Bitlis’te dünyaya geldi. İlköğrenimini Bitlis Merkez Kurtuluş İlkokulu'nda tamamladı. 1994 yılında Bitlis İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1998 yılında Yüzüncüyıl Üniversitesi İlahiyat M.Y.O'dan, 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümden mezun oldu. 2003 yılında Bitlis Merkez Ilıca Köyü’ne İmam Hatip olarak atandı. Daha sonra Merkez Sultaniye Camii'nde Müezzin Kayyım olarak görev yapmaya başladı. Aynı zamanda Bitlis İmam Hatip Lisesi'nde Meslek derslerine girdi. MGV ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 2003 yılında Bitlis İmam Hatip Liseleri Mezunlar ve Mensupları Derneği'nin Kurucu Başkanlığını yaptı. Doğu Anadolu Bölgesi Önder koordinatörlüğünü yaptı. 2007 yılında 16 üyesi olan Bitlis Diyanet-Sen İl Temsilciliği'ne atandı. Üç aylık ekip çalışması ile üye sayısını 435’e çıkararak 2008 yılında Bitlis Diyanet-Sen Şubesi'nin ilk kongresinde Şube Başkanı seçildi. 2009 yılında ise Bitlis Memur-Sen İl Temsilcisi oldu. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda Diyanet-Sen Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterliğine seçildi. 28 Şubat 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu) seçildi. 19 Ocak 2019’da yapılan 6. Olağan genel kurul seçimlerinde ve 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Olağanüstü genel kurul seçimlerinde tekrar aynı göreve seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. Yakışır, THK Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Gelişim Üniversitesi İşletme Bölümü’nde “Etkileşimci Karizmatik Liderliğin Çalışanların Memnuniyeti Üzerinde Etkileri” konulu tez çalışması ile doktor unvanını aldı. Yakışır, Arapça, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


MEHMET YAMAN | Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme)

Mehmet Yaman, Konya' da doğdu. İmam Hatip Lisesini 1980-1981 yılında Konya' da bitirdi.1986-87 yılında AÖF İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1982-1991 yılları arasında Hadim'de,1991-2008 yılları arasında Konya Meram'da imam hatip olarak görev yaptı. Askerliğini Van'da Asteğmen olarak tamamladı. Konya Din Görevlileri Vakfı Kurucuları arasında yer alan Yaman aynı zamanda , Din Görevlileri Derneği'nde de yöneticilik yaptı. Diyanet-Sen Konya şubesi kurucularından olan Yaman 2008 yılında Diyanet-Sen Olağan Genel Kurul Seçimlerinde Diyanet-Sen Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri olarak seçildi. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda yine aynı göreve seçildi. Tüzük tadilat kongresinden sonra Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) unvanını aldı. 28 Şubat 2015'te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde ise Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu) seçildi. 19 Şubat 2019’da yapılan 6. Olağan Genel Kurul seçimlerinde ve 14 Temmuz 2020’de yapılan Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde bu görevine tekrar seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir. Yaman evli ve 2 evlat babasıdır.

ALİ GÜZELDAL | Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

3 Kasın 1960 yılında Trabzon’un Araklı İlçesi Erenler Beldesi’nde dünyaya gelen Ali Güzeldal, ilkokulu köyünde tamamladı. Sakarya İmam Hatip Lisesi’nde başladığı ortaokul ve lise eğitimini 1980’de tamamladı. 1981 yılında Sakarya Merkez Kayalar Köyü’ne İmam Hatip olarak atandı. 6 yıl burada görev yaptıktan sonra Sakarya Merkez Sarıkışla Camisi’ne atandı. 2017 yılında merkez Mithatpaşa Ulucamisi’ne atandı. Din görevlisi olmanın yanında sivil toplum örgütlerinde de aktif görev alan Güzeldal, uzun yıllar Adapazarı Din Görevlileri Derneği yönetiminde yer aldı. 17 yıl Türkiye Güreş Federasyonu’nda Milli Güreş Hakemliği yaptı. 2000’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans programını bitirdi. Sendikacılığa Diyanet-Sen Sakarya Şube Sekreterliği ile başlayan Güzeldal 9 yıl şube başkanlığı yaptı. Güzeldal son 4 yılda aynı zamanda Memur-Sen İl Başkanvekilliği görevini de yürüttü. 28 Şubat 2015’te gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Hacı Bayram Gür’ün Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yeniden göreve başlaması dolayısıyla yedek yönetim kurulu üyesi olan Ali Güzeldal 2 Mayıs 2018’de Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılığı (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu) görevine başladı. 19 Ocak 2019’da gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul Seçimlerinde ve 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde bu görevine tekrar seçildi ve halen bu görevi yürütmektedir. Güzeldal evli ve 3 evlat sahibidir.

 
3WTURK CMS v8.0